[av_heading heading=’اینترنت ماهواره ای گلوبال استار’ tag=’h3′ style=” size=” subheading_active=” subheading_size=’15’ padding=’10’ color=’custom-color-heading’ custom_font=’#00e7ef’ admin_preview_bg=”][/av_heading]

اینترنت ماهواره ای گلوبال استار به سرویس ماهواره ای گفته می شود که شما از یک ISP خاص سرویس نمی گیرید و عملا  عملیات send و recieve شما توسط satellite انجام می شود که نیازمند dish می باشید.

امروزه با آمدن سرویس های دیگری از جمله ADSL و …. امکان استفاده از این سرویس دیگر مانند قبل مخاطبان خیلی زیادی ندارد و همچنین اینترنت ماهواره ای برای کسانی مفید و دارای کاربرد می باشد که در کل مشکل تلفن و ADSL دارند و حتی امکان استفاده از  wireless را هم ندارند در این موارد خاص استفاده از اینترنت ماهواره ای بهترین گزینه است.

انواع سرویس های ماهواره ای

  • سرویس آنلاین
  • سرویس Business
  • سرویس های Leecher
  • سرویس های serfer

سرویس آنلاین از دو نوع سرویس  های دو طرفه 2ways و 1way می باشد:

اینترنت ماهواره ای آنلاین یک طرفه ( one way)

در سرویس های 1way همانطور که پیداست کاربر فقط عمل recieve را دارد یعنی برای استفاده از این سرویس باید عمل send هم داشته باشیم.چرا که اینترنت نیازمند عمل send و receive می باشد.عمل send توسط یک منبع انجام می شود که می تواند dial up و یا ADSL و یا هر سرویس دیگر باشد.عمل receive هم باید توسط satellite و dish انجام شود.

اینترنت ماهواره ای آنلاین دو طرفه (Two Way)

راه اندازی این نوع اینترنت نیازمند اخذ مجوزهای لازم می باشد. این نوع از اینترنت ماهواره ای معمولا برای استفاده شخصی بکار نمی رود و بیشتر مورد استفاده شرکت های دولتی و صنعتی قرار می گیرد.

اینترنت ماهواره ای دو طرفه(2way) نیازمند dish و LNB مخصوص و تهیه مجوزهای مربوطه می باشد.

این نوع از اینترنت های ماهواره ای به خط ADSL  برای عملیات send و receive نیازی ندارد و هردو عمل send و receive از طریق ماهواره انجام پذیر است.

اینترنت ماهواره ای