Green Driving رانندگی سبز در ردیاب خودرو تلتونیکا

رانندگی سبز یکی از امکانات دستگاه‌ ردیاب خودرو تلتونیکا میباشد که با استفاده از حس‌گر شتاب سنجی که درون دستگاه ردیاب تلتونیکا جای گرفته است و همچنین از طریق اتصال به ماهواره‌های موقعیت‌یاب ، می‌تواند میزان شتاب بیش‌ از اندازه (take off) و ترمزهای شدید و همچنین پیچش‌ها و چرخش‌های سریع و غیرمنطقی را تشخیص دهد.

چرا رانندگی سبز؟

یکی از مواردی که در سناریو رانندگی سبز بررسی میگردد و می‌توان تشخیص داد، شتاب ناگهانی خودرو است.

شتاب خودرو رابطه مستقیم با مصرف سوخت دارد به طوری که هرچه شتاب خودرو افزایش یابد، افزایش مصرف سوخت را در پی خواهد شد.

شتاب بالا = افزایش مصرف سوخت

می‌توان با شتاب مناسب همان مسافت را با سوخت کمتری پیمود.  همچنین مورد دیگر عمر لاستیک‌ها میباشد که وابستگی مستقیم با ‌سرعت خودرو دارد.

افزایش سرعت = کاهش طول عمر لاستیک خودرو

سرعت ۷۰ کیلومتر بر ساعت بسیار مناسب برای افزایش طول عمر لاستیک خودرو میباشد، سرعت‌های بالاتر از آن نتیجه  رانندگی پرتنش میباشد و تنظیم سناریو رانندگی سبز در ردیاب خودرو تلتونیکا قادر به تشخیص چنین رانندگی میباشد.

موارد کاربرد

کلیه مؤسسات کرایه و اجاره اتومبیل، سازمان‌ها ، ارگان‌ها ، ادارات و شرکت‌های خصوصی و دولتی از امکانات رانندگی سبز می‌توانند در جهت شناسایی عملکرد رانندگی فردی که اتومبیل در اختیارش گذاشته‌اند باخبر شوند.

همچنین تمامی کسانی که خودرو را در اختیار دارند در کنار امکانات ردیابی قادر به تشخیص و بررسی نوع رانندگی خود و یا خانواده‌شان میباشند و از همان داخل خودرو به طرق مختلف از قبیل چراغها، بلندگو و یا مشاهده در صفحه نمایشگر از آن باخبر شوند.

برای فعال‌سازی و داشتن اطلاعات دقیق از سناریو رانندگی سبز میبایست در دو بخش سخت‌افزار و نرم‌افزار روی دستگاه ردیاب خودرو تلتونیکا تنظیماتی صورت پذیرد که در قسمت سوالات متداول توضیح این مراحل بصورت کامل شرح داده شده است.