گوگل مپ چگونه ردیابی می کند؟

Google map در ابتدا توسط لارس راسموسن به صورت نرم افزار در یک شرکت تکنولوژی نوشته شد.در سال 2004 این نرم افزار توسط گوگل خریداری و در آخر نرم افزار به صورت یک اپلیکیشن تحت وب و با عنوان گوگل در سال 2005 عرضه شد.گوگل مپ امکان جستجوی نقشه را فراهم می کند.

گوگل مپ تصاویر ماهواره ای را نیز به کاربران ارائه می دهد.دیدن تصاویر گوگل مپ در مقایسه با تصاویر با کیفیت google earth زیاد با کیفیت و جالب نباشد،اما باید دانست که google earth برای نمایش تصویر های ماهواره ای استفاده می شود و به همین علت باید از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشد.

لازم به ذکر  است که اگر در گوگل مپ که یک نرم افزار تحت وب است از تصاویری که حجم بسیار بالایی برخوردار هستند استفاده شود  از میزان زمان بارگذاری بالاتری برخوردار است.

اما گاهی اوقات سوال است که گوگل تصاویر ماهواره ای را از کجا و چگونه تهیه می کند؟

گوگل در سال 2008 با شرکت هایی که کار آنها تهیه و توزیع عکس های ماهواره ایست قرار داد داشت.

در گوگل مپ عکس ها و فیلم ها و … را روی نقشه آپلود کرد.

گوگل مپ

گوگل ارث

نرم افزار گوگل ارث تصاویر با کیفیتی را از سراسر دنیا به صورت رایگان در اختیار همه قرار می دهد.نرم افزار گوگل ارث تصاویر را با کنار هم قرار دادن به صورت  یک کره زمین نشان می دهد.

به دلیل اینکه هزینه خریداری این عکس ها بسیار بالا می باشد تصاویر آنها دیر به دیر به روز رسانی می گردد.

سرویس های ناوبری کاملا با نقشه ها و نرم افزار های گوگل سازگاری دارند.دستگاه های جی پی اس نصب شده  روی موبایل امکان استفاده از سرویس ها نقشه های گوگل و street veiw حتی برای مسیر یابی یک پیاده روی را براحتی فراهم می کند.

گوگل ارث