عملکرد مدیریت ناوگان در پنل ردیابی

ردیابی خودرو

اصلی ترین و اساسی ترین توابع در سیستم های مدیریت ناوگان جزء توابع ردیابی خودرو می باشد.سیستم ردیابی معمولا مبتنی بر دستگاه جی پی اس است، اما گاهی اوقات می توان آن را براساس Glonass یا یک پلتفرم  سه گانه تشکیل داد.

هنگامی که جزئیات GPS مانند محل خودرو ،جهت و سرعت مشخص می شود سیستم ردیابی آنرا به نرم افزار مدیریت ناوگان انتقال می دهد.

روش های انتقال داده شامل زمین و ماهواره هستند.ردیابی توسط ارتباطات ماهواره ای در حالی که گران هستند حتی در مکان هایی غیر قابل دسترس و دور دست را نیز ردیابی می کنند.کاربران می توانند موقعیت و زمان واقعی ناوگان خودرا بروی یک نقشه ببینند و اغلب برای پاسخ سریع به رویداد های غیر ممکن نیز استفاده می شود.

تشخیص مکانیکی( Mechanical diagnostics)

یک سیستم مدیریت پیشرفته ناوگان(FMS) می تواند به ماژول جی پی اس خودرو متصل شده و اطلاعاتی نظیر مسافت طی شده، مصرف سوخت و …. را جمع آوری و ذخیره کند.

رفتار راننده (Driver behavior)

با ترکیب داده های دریافت شده از سیستم ردیابی خودرو می توان برای هر راننده میزان سرعت و فرکانس مسیرها،سرعت غیر مجاز و…. را نیز محدودیت داد.

این ردیابی باعث می شود  تا رانندگان عادت های خطرناک را کنار بگذارند یا بعنوان مثال اطمینان حاصل شود که راننده در زمان معین در مکان حاضر بوده و انجام وظیفه کرده است.

مدیریت ناوگان